Chess1

Šachy

Šachy jsou vznešenou hrou, která je na vrcholu všech logických her. Šachy procvičují mozkové buňky a zlepšují a rozvíjejí logické myšlení. Šachy jsou strategická hra pro dva hráče. Vyhraje ten, kdo při hře projeví lepší plánovací a taktické schopnosti.

Šachy mají přesně stanovená pravidla. Hrají se na čtvercové šachovnici. Každý hráč začíná hru ze šestnácti figurkami. Šachista musí přemýšlet vždy o pár tahů dopředu. Strategie a taktika je v této hře velmi důležitá. Strategie v šachu se zabývá zejména hodnocením šachové pozice a plánováním budoucích tahů. Taktika je zaměřena spíše na krátkodobé akce.

Při šachových turnajích se využívají šachové hodiny. Šachové hodiny jsou časoměrné zařízení se dvěma ciferníky. Přepínají se pomocí tlačítek, vždy když je jeden ciferník v pohybu, ten druhý stojí. Šachové hodiny odměřují čas, v jehož rámci soupeřící šachista přemýšlejí nad svým dalším tahem. Šachové hodiny se prodávají v různých provedeních. Trh nabízí šachové hodiny mechanické, nebo digitální, s rámem z platu, nebo dřeva, zda mini šachové hodiny vhodné na cestování.

Pridaj komentár